Faaliyetler

Zirai işletmemizin meyve ürünlerinden olan limon çeşidinin doğum yılı 2011 olup, 2 yaşındadır. Limon mayer ürünümüz 53.729m2 alanda 2.176 ağaç sayısı ile faaliyetini sürdürmektedir.

May Er’in diğer limon çeşitlerinden farklı bir özelliği maksimum 2,5-3m boyunda olmaları, keza Meyveden başını kaldırıp da boya gitmeye zamanı yok gibidir. Taze güz sürgünleri de olmadığından Dona karşı diğer çeşit limonlara nazaran daha dayanıklı olmaktadır. Yediveren çeşitli, yılın her Mevsiminde meyve vermekte olup bol güneşli ve gece gündüz arasındaki sıcaklık farkının fazla Olmadığı iklimi sevmektedir.

Sıfır derecede taze filizler kurur, dikimden itibaren 2-3 yıl kış Soğuklarına karşı naylon Altına alınmalı, kök çevresi Çuval parçalarıyla, samanla Ve talaşla dona karşı Korunmalıdır. Portakal Limon karışımı bir tadı Mevcuttur.

Mayer limon Dikildikten 1 yıl sonra Meyve vermeye başlar. Bazı Meraklı veya istekli insanlarımız bu mayer limonları saksıda yetiştirip meyve almaktadır. Evlerin Güneş gören balkonlarında rahatlıkla yetişebilir.

Geri Dön